En iyi Seo Analiz Siteleri – Top 10

En iyi Seo Analiz Siteleri

Özellikle yeni başlıyorsanız, SEO optimizasyonunda uzmanlaşmak zor olabilir. Neyse ki, en iyi SEO araçlarını bulmak kolaydır, hepsini bu listede derledik. En iyi SEO analizinin ne olduğunu ve hangi anahtar kelime izleme araçlarının SEO uzmanlarını etkilediğini öğrenmek için 10’dan fazla SEO analiz sitesini araştırdık. Tüm bu araçları denemenize gerek yok, Google de sadece siteniz ve işiniz için en iyi olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Aşağıda en faydalı 10 siteyi sizin için araştırdık;

SEO Araçlarını Neden Kullanmalı?

SEO araçları sizi sıkıcı anahtar kelime araştırmalarından ve veri analizinden kurtarır. Bu araçlarla, neyin işe yaradığını ve stratejinizin hangi bölümlerinin bazı değişikliklerden yararlanabileceğini görebilirsiniz.

En iyi SEO araçları ayrıca rakiplerinize karşı nasıl ölçüldüğünüz ve en büyük fırsatların nerede olduğu hakkında raporlar sağlar. Dahası, arama performansını ülkeleri, bölgeleri veya dilleri ölçmenize olanak tanırlar.

Birden fazla web sitesi yönetiyorsanız, SEO araçları her sitenin performansını anında değerlendirmenize yardımcı olabilir. Birden fazla web sitesine sahip birçok girişimci, elektronik tablolara çok fazla veri koyup manuel olarak analiz eder. Ancak bu çok geçmeden ezici hale gelir ve raporların yanlış olma riskini artırır. Neyse ki, saatlerce çaba harcamak ve bir tıklamayla doğru raporlar oluşturmak için SEO yazılımını kullanabilirsiniz.

En İyi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Araçları

1. Ahrefs: SEO Anahtar Kelime Aracı

Seo analiz alanında lider Ahrefs , çevrimiçi olarak en çok önerilen SEO araçlarından biridir. En büyük web sitesi tarayıcıları söz konusu olduğunda, Google’dan yalnızca ikinci sıradadır. SEO uzmanları, etrafındaki en iyi SEO analiz aracı olduğu için Ahrefs’in Site Denetimi özelliğinden yeterince yararlanamıyor. Araç, arama motorlarında daha iyi sıralanmak için web sitenizin hangi bölümlerinin iyileştirilmesi gerektiğini vurgular. Rakip analizi perspektifinden, büyük olasılıkla kendi markası için bir başlangıç noktası olarak bunları kullanmak için rakibinizin durumunu belirlemek için Ahrefs kullanacağız. Bu SEO aracını ayrıca, sitenizin içeriğe en çok bağlı olanı bulmak, web sitenizdeki bozuk bağlantıları kontrol edip düzeltmek ve en iyi performans gösteren sayfalarınıza genel bir bakış elde etmek için kullanabilirsiniz, böylece ziyaretçilerde hangi bilgilerin çizildiğini görebilirsiniz .

2. Google Arama Konsolu: En İyi SEO Aracı

Web sitesi olan herkese ücretsiz olarak sunulan Google Search Console , web sitenizin Google SERP’deki varlığını izlemenize ve raporlamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken web sitenize bir kod ekleyerek ya da Google Analytics üzerinden sitenizi doğrulamak ve site haritanızı indeksleme için gönderebilirsiniz. Google’ın arama sonuçlarında görünmek için bir Search Console hesabına ihtiyacınız olmasa da, nelerin dizine ekleneceğini ve web sitenizin bu hesapla nasıl temsil edildiğini kontrol edebilirsiniz.

Bir SEO kontrol aracı olarak Search Console, Google’ın ve kullanıcılarının web sitenizi nasıl görüntülediğini anlamanıza yardımcı olabilir ve Google arama sonuçlarında daha iyi performans için optimizasyon yapmanıza olanak tanır. Site sahiplerinin arama indekslemesi için web sayfaları göndermesine izin verdiği için özellikle yeni web siteleri için kullanışlıdır.

3. SEMRush: Pazarlama SEO Araçları

SEMRush gibi pazarlama SEO araçları , SEO topluluğunda hayranların favorisi olma eğilimindedir. Uzmanlar, sıralamalarınızı kolayca değerlendirmenize, değişiklikleri ve yeni sıralama fırsatlarını belirlemenize izin vermelerini severler. Bu SEO aracının en popüler özelliklerinden biri, web sitenizi rakiplerinizle kolayca karşılaştırmanıza olanak tanıyan Etki Alanı Vs Etki Alanı analizidir. Web sitenizin arama verilerini, trafiğini ve hatta rakiplerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak analiz raporları arıyorsanız, anahtar kelimeleri ve etki alanlarını karşılaştırabilirsiniz. Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracı, sıralamalarınızı kolayca izlemenize ve web sitenizin performansını nasıl iyileştireceğiniz konusunda bazı öneriler bulmanıza olanak tanır.

 

4. KWFinder: SEO Anahtar Kelime Aracı

KWFinder gibi bir SEO anahtar kelime aracı , daha düşük rekabet düzeyine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur. Uzmanlar, en iyi anahtar kelimeleri bulmak ve geri bağlantılar ve SERP (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) hakkında analiz raporları çalıştırmak için bu SEO aracını kullanır.

Rank Tracker araçları, tek bir temel metriğe dayalı olarak gelişiminizi takip ederken sıralamanızı kolayca belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca, bu yeterli değilse, web sitenizi daha da üst sıralara çıkarmanıza yardımcı olacak bir sürü yeni anahtar kelime fikri edineceksiniz.

5. Moz Pro: SEO Yazılımı

SEO yazılımı Moz Pro , uzmanların gerçekten kullandığı en iyi SEO araçlarından biri olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Bazı uzmanlar, Google’ın düzenli algoritma değişikliklerine rağmen Moz’un her zaman güncel kalması konusunda çıldırdı . Diğerleri, Moz’un sorulan her soruya her zaman anlayışlı bir yanıt almalarını sağlayan sohbet portalını övdü. Anahtar kelime önerileri veya site taraması arıyorsanız, Moz tam hizmet veren bir güç merkezidir.

Web sitenizin nasıl performans gösterdiğine ve aynı zamanda onu nasıl iyileştireceğinize dair harika bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir sayfada gezinirken web sitenizin metriklerini görmek için indirebileceğiniz ücretsiz bir MozBar araç çubuğuna da sahiptirler . SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , yıllık konferansları MozCon’a da göz atmalısınız .

 

6. Ubersuggest: Anahtar Kelime İzleme Aracı

Neil Patel tarafından geliştirilen Ubersuggest , anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olan ve aynı zamanda en üst sıradaki SERP’leri göstererek arkalarındaki arama amacını belirlemenize yardımcı olan ücretsiz bir anahtar kelime bulma aracıdır. Bu ücretsiz harika anahtar kelime aracından yüzlerce öneri.

Ubersuggest’in raporlarında anahtar kelime hacmi, rekabet, TBM ve mevsimsel trendleri içerdiği metrikler. Hem organik SEO hem de ücretli PPC için harika olan bu araç, bir anahtar kelimenin hedeflemeye değer olup olmadığını ve ne kadar rekabetçi olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

7. Answer The Public: Ücretsiz SEO Araçları

Answer The Public gibi ücretsiz SEO araçları , blogunuz için yazacak konuları kolayca bulmanızı sağlar . Bu aracı geçmişte, çevrimiçi olarak daha iyi sıralama elde etmek için belirli anahtar kelimeler etrafında içerik oluşturmak için kullandım. ‘Fitness’ alanında olduğunuzu söyleyin. Fitness, yoga, koşu, Crossfit, egzersiz gibi anahtar kelimeler etrafında içerik oluşturmak ve tüm spektrumu kapsamak için bu ücretsiz SEO aracını kullanabilirsiniz.

Öne çıkan snippet fırsatlarını bulmak için harikadır. Sizin için içerik oluşturması için bir serbest çalışan tuttuğunuzu varsayalım, tek yapmanız gereken bu listeyi indirmek ve onlara göndermek. Ve sadece beş dakikanızı alacak ve yeni web siteleri için SEO konularını bulmanın en etkili yollarından biri haline getirecektir.

8. SpyFu: Ücretsiz SEO Araçları

SpyFu Piyasadaki en detaylı SEO analiz araçlarından biridir. Yeni başlıyorsanız başarılı olmaya başladıkça ücretli özelliklere kolayca geçebilirsiniz. Bir anahtar kelimenin her ay kaç kez arandığını kolayca görüntüleyebilir ve o anahtar kelimenin sıralama zorluğunu kolayca belirleyebilirsiniz. Ayrıca, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını belirlemek için rakipleriniz hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz.

Ek olarak, kaç tane organik anahtar kelimeye sahip olduklarını, kaç aylık tıklama aldıklarını, ücretli ve organik rakiplerinin kim olduğunu, Google Ads ile yürüttükleri kampanyaları ve daha fazlasını kolayca görmek için rakibinizin veya kendi web sitenizde arama yapabilirsiniz.

9. Woorank: SEO Sıralama Aracı

En iyi SEO analiz aracı olarak Woorank , pazarlama verilerinizi izlemek ve raporlamak için ücretsiz ve ücretli seçenekler sunar. Hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini keşfetmek için rakiplerinizi bağlayabilirsiniz, böylece onlarınkiyle örtüşebilirsiniz. Kullanıcılar ve arama motorları için mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek için anahtar kelimelerin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini anlamaya çalışın. Ve en önemlisi, web sitenizin hem teknik hem de içerik açısından eksik olduğu şeyleri anlayın.

Woorank, yinelenen içeriği, kapalı kalma süresini ve güvenlik sorunlarını belirlemenize yardımcı olabilir ve bunların nasıl düzeltileceği konusunda yönergeler sağlayabilir.

10. Majestic: Pazarlama SEO Araçları

Majestic , uzmanlara göre en iyi pazarlama SEO araçlarından biridir. En iyi milyon web sitesinin sıralamasını görmenizi sağlayan The Majestic Million gibi sayısız kullanışlı özelliğe sahiptir . Web siteniz kesinti yaptı mı? Sitesi Explorer özelliği kolayca sitenizin genel bir bakış ve sahip geri sayısını görmenizi sağlar.

Ayrıca, site karşılaştırmalarına ve sıralamanızı izlemeye yönelik özelliklere sahipken, hedeflenecek en iyi anahtar kelimeleri bulmak için bir SEO anahtar kelime aracı olarak da çalışır.