Logo Go3 Demo Nasıl Kurulur (Resimli anlatım)

Logo Go3 Demo

Adım 1: Sql Server Kurulu olması gerekiyor.

GO 3 demo setinin çalışması için öncelikle bilgisayarda veya sunucuda Microsoft Sql Server’ın kurulu olması gerekmektedir.Eğer mevcut değil ise aşağıdaki linklerden kurulumu nasıl yapacağınızı adım adım resimleri takip ederek yapabilirsiniz.

 

Adım 2: Demo Başvurusu yapıp daha sonra kurulum dosyalarını bilgisayarınıza indirme.

Sql kurulumu yapıldıktan sonra demo kurulumunu başlatabilirsiniz.Bunun için demo talebiniz sonucu size mail gönderilmiş ve aşağıda bir benzeri bulunan maildeki kurulum linkine tıklayarak GO 3 demo seti dosyalarını indireceğiniz adrese ulaşabilirsiniz.
GO 3 için demo talep adresi :
https://demokey.logo.com.tr/?product=8004
Go 3 Demo Dosyaları :
ftp://download.logo.com.tr/Windows/KOBI/GUNCEL/DEMO/GO3_Demo/

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, ilgili linkteki kurulum dosyaları birden çok parçaya ayrılarak yüklenmiş olup her bir parça, üzerine tıklanarak sırasıyla indirilmelidir.

Adım 3: Kurulum dosyalarını bilgisayarınıza indirdikten sonra .rar dan çıkarma.

İndirme işlemi bittikten sonra bilgisiyarınıza indirilen kurulum dosyalarının tutulduğu klasöre giderek “GO3_Demo.part1.rar” dosyası üzerinde, sağ mouse-“Aç” seçeneği tıklanarak listelenen dosyalar içerisindeki “Setup.exe” çalıştırılmalıdır.

Dosyaları çıkartın Resim-1

Adım 4: Kuruluma başlıyoruz.

Setup.exe Sağ tık Yönetici çalıştırın Resim-2

Adım 5: Kuruluma başlıyoruz.

Adım 6: Lisansı girin ve kuruluma devam edin.

Mailinize gelen demo kurulum lisansını kopyalayın ve Anahtarı yapıştıra tıklayın.(Elle de yazabilirsiniz.)

İleri butonu aktif olacak ve İleri yi tıklıyoruz

Adım 7: Sözleşmeyi kabul edip İleri diyoruz ( az kaldı).

Adım 8: Programı Nereye kuralım.(Tavsiyem değiştirmeyin.)

“Hedef Konum Seç” ekranında GO 3 demo setinin yükleneceği klasör seçilmelidir. Öndeğer olarak programın yükleneceği klasör  “C:\Program Files\LOGO\GO 3” adı ile gelir. İstenirse bu klasör adı “Gözat” butonuna basılarak listeden mevcut klasörlerden birisi seçilerek değiştirilebilir.

Adım 9: Kuruluma Hazırız

Programın yükleneceği klasörün seçimi yapıldıktan sonra programın yüklemeye hazır olduğuna dair bilgi içeren bir ekran açılmaktadır.Yükle butonuna basılarak yükleme işlemine geçilebilir.

Adım 10: Aktivasyon tamam

Açılan “Aktivasyon” ekranında bir sonraki işlem adımı için “İleri” butonuna basılmalıdır.

Adım 11: Program Demo Bilgileri 

Sonrasında açılan “Müşteri Bilgileri” ekranında, Lisans anahtarı bölümünde kurulum esnasında girmiş olduğunuz demo setine ait lisans anahtarı bilgisi listelenecektir.Müşteri başlığının altına ise demo seti talep ederken girmiş olduğunuz bilgiler yansıyacaktır.

Adım 12: Kurulum Amacımız Denemek için

Bir sonraki ekranda kurulum amacı olarak “Deneme” seçeneği işaretlenmelidir.Demo kurulumunu herhangi bir Logo yetkili iş ortağı yapıyor ise bilgi amaçlı olarak “Bayi Ünvanı” ve “Açıklama” alanına bilgi girebilir.Aksi durumda bu alanlar boş geçilerek “İleri” butonuna tıklanarak bir sonraki işlem adımına geçilir.

Adım 13: Nihayet kurulum başladı.

Aşağıdaki  ekranda da görüldüğü üzere yükleme ekranı karşınıza gelecek ve program dosyaları belirtilen klasör altında oluşacaktır.

Adım 13: Başarıyla kuruldu mu?

“Service installed successfully” uyarısı program servisinin başarıyla kurulduğunu ifade etmektedir. Burada “Ok” butonuna basılarak kurulum tamamlanmış olacaktır.

Adım 14: Kurulum tamamlandı.

Son olarak aşağıdaki ekranda “Son” butonuna basılarak kurulum bitirilir.

PROGRAM AYARLARI

(Not:Microsoft Sql Server Kurulu Değil ise bu ayarları yapamazsınız)

Adım 1: Logosys.exe yi aç.

Program kurulumu gerçekleştirildikten sonra programın yüklü olduğu klasöre gidilerek  “Go3sys.exe” dosyası “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırılmalıdır. Bu işlem sonrasında daha öncesinde kurulmuş olan Microsoft Sql Server’da oluşturulmuş olan “Sa” kullanıcısının şifresinin girilmesi gereken bir ekran açılmaktadır.
Adım 2: Veri tabanını oluşturuyor.

Şifre girildikten sonra “Tamam” butonuna basıldığında otomatik olarak Sql’de programda girilecek olan bilgilerin saklandığı LOGODEMODB adında bir veritabanı oluşacaktır.Sonrasında Tekdüzen hesap planına uygun bir hesap planı seçim ekranı açılacak olup, öndeğer gelecek olan “Standart Hesap Planı” seçili iken “Tamam” butonuna basılır.

Adım 3: Kullanıcı adı Şifrem Ne?

Ardından aşağıdaki resimde görüldüğü üzere programa giriş için gerekli olan kullanıcı kodu ve şifresinin olduğu bir bilgi ekranı açılacak olup, “Tamam” butonuna basılarak program giriş ekranının açılması sağlanır.

Adım 4: Artık Logomuzu çalıştıralım.

GO 3 programına giriş yapmak için ise program dosyalarının bulunduğu klasöre giderek “Go3.exe” programı çalıştırılarak kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilmelidir.Girildikten sonra “Sağ ok” butonuna basılara programa girilebilir.

Not:Demo setlerinin kullanım süresi 1 aydır.Ayrıca en fazla 100’er kayıt girilebilmektedir.(Kart,fiş vb.)

 

Bir cevap yazın