Proje Ekstresi

Ekstre, belirli tarihler arasındaki proje hareketlerini toplam tutar ve miktar bilgileri yanında fiş bilgileri ile listeler. Bunun için Projeler listesinde ilgili proje seçildikten sonra sağ fare tuşu menüsünde yer alan Ekstre seçeneği kullanılır.

Ekstre alınış koşulları Filtreler seçeneği ile belirlenir. Filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre

Değeri

Tarih Aralığı

Başlangıç / Bitiş

Hesap Kodu

Grup / Aralık

Hesap Açıklaması

Grup / Aralık

Fiş Türü

Açılış Fişi / Tahsil Fişi / Tediye Fişi / Mahsup Fişi / Kur Farkı Fişi / Kapanış Fişi / Enflasyon Muhasebe Fişi / Konsolidasyon Düzeltme Fişi / UFRS Düzeltme Fişi

Fiş Numaraları

Grup / Aralık

Fiş Özel Kodu

Grup / Aralık

Fiş Yetki Kodu

Grup / Aralık

Hareket Özel Kodu

Grup / Aralık

İşlem Döviz Türü

Döviz seçenekleri

Filtre koşullarını kaydetmek ve ekstreyi yeniden aynı koşullarda almak için Filtre Kaydet, kayıtlı filtre dosyasını yeniden kullanmak için Filtre Yükle seçenekleri kullanılır.

Fiş Tarihleri filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı vererek yalnızca bu tarihler arasındaki alım ve satış toplamları içerecek şekilde ekstre alınır.

Malzeme hareketlerini ambarlara göre ayrı ayrı almak için ambar filtre satırında koşul belirlenir.

Fiş satırlarında hareket özel kodu alanında girilen özel koda göre malzeme ekstresini almak için Hareket özel kodu filtre satırında grup ya da aralık tanımı ile koşul belirlenir.

Ekstrenin alınacağı birim Rapor Birimi filtre satırında belirlenir.

Koşul belirleme işleminden sonra ekstre alındığında verilen tarihler arasındaki satınalma ve satış hareketleri tarih, fiş türü, cari hesap, alım ve satışlar için miktar, tutar, net tutar ve toplam kolon bilgileri ile listelenir. Ekstre raporunun üst bölümünde malzeme kodu ve açıklaması, ekstrenin alındığı birim ve mali dönem başlangıç tarihi öncesi fiili malzeme bilgileri yer alır.

Ekstrenin sonunda ise alım ve satış hareketlerine ait toplam bilgileri yer alır.

Bir cevap yazın