Cari Hesap İrsaliye Hareketleri

Cari hesaba ait irsaliye hareketlerine, cari hesaplar listesinde F9/sağ fare tuşu menüsünde yer alan İrsaliye Hareketleri seçeneği ile ulaşılır. Cari hesaba ait irsaliyeler incelenir gerekirse değişiklik yapılır. (Faturalanmış irsaliye bilgilerinde değişiklik yapılamaz)

Cari hesap irsaliye hareketleri filtrelenerek yalnızca istenen koşullara uygun hareketler listelenebilir. Bunun için İrsaliye Hareketleri penceresinde Filtrele seçeneği kullanılır. Cari hesap irsaliye hareketleri filtre seçeneklerini içeren pencere açılır. Hangi filtre satırı kullanılacaksa yanındaki kutu işaretlenir. Filtre ile ilgili koşul grup ya da aralık tanımı ile ya da listeden seçilerek belirlenir. Cari hesap irsaliye hareketleri filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre

Değeri

Fiş Türü

Satınalma İrsaliyesi / Perakende Satış İade İrsaliyesi / Toptan Satış İade İrsaliyesi / Konsinye Çıkış İade İrsaliyesi / Konsinye Giriş İrsaliyesi / Satınalma İade İrsaliyesi / Perakende Satış İrsaliyesi / Toptan Satış İrsaliyesi / Konsinye Çıkış İrsaliyesi / Konsinye Giriş İade İrsaliyesi / Müstahsil İrsaliyesi

Fiş Tarihi

Başlangıç / Bitiş

Fiş No.

Grup / Aralık

Fiş Belge No.

Grup / Aralık

Faturalanma Durumu

Faturalananlar / Faturalanmayanlar

İşyeri

Tanımlı işyerleri

Malzeme Kodu

Grup / Aralık

Malzeme Açıklaması

Grup / Aralık

Cari hesap irsaliye hareketleri penceresi tablo şeklindedir. Tablonun üst bölümünde cari hesabın kodu,  unvanı ve tür bilgisi yer alır. Satırlarda ise cari hesaba ait irsaliye hareketleri, tarih, fiş numarası, fiş belge numarası, fiş özel kodu, malzeme kodu/açıklaması, varyant kodu/açıklaması, fiş türü, işyeri, miktar, birim fiyat, birim, tutar, fiyatlandırma dövizi, fiyatlandırma döviz tutarı, raporlama döviz fiyatı ve raporlama döviz tutarı bilgileri ile listelenir.

Fiş bilgilerinde değişiklik ya da inceleme yapılabilir. Bunun için İncele ve Değiştir düğmeleri kullanılır.

Bir cevap yazın