Logo Excel Aktarım Şablonları indir

Logo Excel Aktarım Şablonları Nedir?

Logo Excel Aktarım Şablonları

Logo Yazılım’ın hazırlamış olduğu Excel dosyasında gerekli yerleri doldurarak verilerinizi Logo’ya atabilirsiniz. Excel dosyası içerisinde başlıklar zaten sizi yönlendiriyor, yapılması gereken doğru veriyi doğru hücre içerisine yapıştırmak olacaktır.

 

Ayrı ayrı excel aktarım şablonlarını aşağıdan indirebilirsiniz.Yada bu linkten tek sayfada toplanmış excel dosyasını indirebilirsiniz.Tek sayfada indir
Cari Hesap Kartları Aktarma Şablonu indir Hizmet Fiyat Kartları Aktarma Şablonu indir Hizmet Kartları Aktarma Şablonu indir İlgili Kişileri Aktarma Şablonu indir Malzeme Fiyat Kartları Aktarma Şablonu indir Malzeme Kartları Aktarma Şablonu indir Muhasebe Hesapları Aktarma Şablonu indir Müşteriler Aktarma Şablonu indir Sektörler Aktarma Şablonu indir

Logo Excel Aktarım Şablonu İle Logo’ya Hangi Kartlar Aktarılabilir?

  1. Cari Hesap Kartları
  2. Muhasebe Hesapları
  3. Hizmet Kartları
  4. Fiyat Kartları (satın alma, satış)
  5. Malzeme Kartları

Logo Excel Aktarım Şablonu Nasıl Kullanılır?

Şablonu kullanırken öncelikle aktarmak istediğimiz verileri bir ortama kayıt ederiz. Excel aktarım şablonunda ise ilgili yerlere ilgili verileri yapıştırdıktan sonra Excel dosyası kayıt edilir ve program içerisinden bir işlem yapılarak kartlar içeriye alınır.

1.İlk olarak Excel’den hangi kart türünü aktaracağımızı aşağıdaki sekmelerden seçeriz.

2.Sonrasında ise Excel’deki hücrelerin içerisine ihtiyacımız olan verileri girmeye başlarız ve istemediğimiz hücreleri boş bırakıp yan tarafa geçmeliyiz. Unutulmamalıdır ki hücrelere veriler girildikten sonra Logo’ya aktarımdan önce başlıklar silinmelidir ve birinci satırdan itibaren aktarmak istediğiniz veriler Excel’de listelenmelidir.

Logo Excel Aktarım Şablonları

Zaten başlıklar bizi yönlendiriyor, burada en önemli yerlerden bir tanesi ise şüphesiz kart türü alanıdır. Kart tipinin ne olmasını istiyorsanız yanındaki rakamı yazmalısınız.

3.Excel dosyasında işimiz bittikten sonra yapılması gereken program içerisine girip yukarıdaki menüde araçlar + veri aktarımı (Excel’den) seçeneğine tıklanarak işlem adımları başlatılır.

4.Açılan pencere içerisinde ilgili alanlar doldurularak başlat butonuna basılır.

Kart Türü : Logo Excel aktarım şablonu ile program içerisine hangi kartın atılacağı buradan seçilir.
Dosya : Verilerin bulunduğu Excel dosyası buradan seçilir.
Kırmızı Renkli Bölge : Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra durum raporunu buradan görebilirsiniz (aktarılan kart sayısı vb.)

5.Başlat butonuna bastıktan sonra bir uyarı geliyor, bu uyarıya da tamam diyerek Logo Excel aktarım işlemi başlatılır.

6.Önceki uyarıya evet dedikten sonra aktarım işlemi başlıyor

7.İstenilirse log raporuna bakılarak işlemin başarılı olup olmadığı kontrol edilebilir.

8.Logo Excel Aktarım işlemi bittiğinde ise cari hesap kartları arasında, biraz önce aktarımını yaptığımız kartı görebiliriz.

Not : Logo Excel Aktarım şablonu ile muhasebe hesaplarını aktaracaksanız kesinlikle aktarım öncesinde Excel dosyasına hazırladığınız hesapların alt hesap üst hesap ilişkilerine dikkat edin, eğer aktardığınız muhasebe hesabının üst hesabı yoksa programa aktarımı sağlanamayacaktır.

Bir yorum

  1. Salim Veldet

    Merhaba,
    Şirketimiz Netsis’den Logo Go 3 programına geçiyor. Cari kartları toplu olarak atmak istiyoruz, binlerce carimiz mevcut, excel şablonu indirip gerektiği gibi dolduruyoruz ancak, Logo’ya hiç bir veri yüklenmiyor, XML dosyası oluşturulamadı, XML dosyasına erişilemedi diye bir hata yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın